Atrakcje turystyczne Zagłębia Ruhry

Dortmund U-TowerNiemieckie Zagłębie Ruhry to dawne centrum przemysłu ciężkiego w Niemczech. W XIX wieku był to też popularny kierunek polskiej emigracji. Wyjechało tam wówczas około 500 tysięcy Polaków.

Dzisiaj nadal jest to popularne wśród Polaków miejsce, w którym szukają pracy. Od lat 60 XX wieku Zagłębie Ruhry przechodzi transformację, stając się centrum skupiającym wiele firm z branży nowoczesnych technologii. Jeśli mieszkasz w tych rejonach i wygospodarujesz trochę wolnego czasu, możesz wybrać się na wycieczkę. Oto kilka miejsc wartych odwiedzenia.

1. Dortmund i U Tower

Dawniej obiekt należał do browaru Union Brauerei. Z wszystkich zabudowań ostał się tylko jeden charakterystyczny budynek. 10 lat temu powstał pomysł aby go odrestaurować i urządzić w nim muzeum sztuki nowoczesnej.

2. Kompleks przemysłowy kopalni i koksowni Zollverein

W Essen znajduje się zabytkowy zespół kopalni, w 2001 roku został wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Odrestaurowany i udostępniony zwiedzającym kompleks to nie tylko kopalnia i infrastruktura przemysłowa. W zaadaptowanych budynkach Zollverein znajdują się liczne instytucje kulturalne: Ośrodek Wzornictwa Nadrenii Północnej-Westfalii, PACT Zollverein oraz Ruhr Museum.

3. Szlak Kultury Przemysłowej

Składający się z 25 tras tematycznych szlak poprowadzi Cię przez liczne zabytki związane z przemysłową historią tego regionu. Zaliczamy do nich domy bogatych właścicieli dawnych zakładów, osiedla robotnicze, historyczne obiekty przemysłowe. Na trasach znajdue się około 900 obiektów, można więc zaplanować przynajmniej kilka wycieczek.

4. Aquarius Wassermuseum w Mülheim

Muzeum znajduje się w dawnej wieży ciśnień. Wystawa umieszczona jest na kolejnych piętrach, a na samej górze mieści się punkt widokowy.

5. Königsallee

Powiew prawdziwego luksusu. Jedna z najdroższych ulic zakupowych w całych Niemczech znajduje się w Düsseldorfie. Swoje sklepy mają tam takie marki, jak: Prada, Cartier, Gucci, Armani, Chanel i wiele innych. Bulwar nad fosą otaczają rzędy kasztanowców; latem ich kwiaty rozkwitają. Idealne miejsce na spokojny spacer. Niektórym bardziej kojarzy się z Paryżem, czy Mediolanem niż Niemcami.

 

 

© Busy Mustang 2014 | Regulamin | Wykonanie: Getso.pl