Ciekawostki o Niemczech

Niemcy - ciekawostkiKażdy, kto wybiera się za naszą zachodnią granicę nie spodziewa się, że w kraju German znajdzie coś, co będzie mogło go zaskoczyć. Jak się okazuje prawda może być zupełnie inna, niż mogłoby się w pierwszej chwili nam wydawać. Czym mogą zaskoczyć nas Niemcy? Przygotowaliśmy dla Was 7 ciekawostek, o których nie mieliście pojęcia.

1. Wizyta w muzeum.

A co to za pismo? Dopiero 1941 roku – za sprawą sławetnego Adolfa H. – Niemcy zaczęli oficjalnie używać alfabetu łacińskiego. Niech nie zdziwi Was zatem fakt dziwnie, a wręcz średniowiecznie wyglądających druków pochodzących z nawet niespełna 100 lat.

2. Krótkie wakacje

Niemieckie dzieci mogą cieszyć się latem jedynie przez 6 tygodni. Co prawda mogą liczyć na parę dni wolnego jeszcze we wrześniu, jednak to przecież nie to samo.

3. Zmiana czasu to od Niemców

Na pewno nie spodziewaliście się, że to właśnie nasi zachodni sąsiedzi jako pierwsi wprowadzili zmianę czasu. Nastąpiła ona w czasie I wojny światowej 30 kwietnia 1916 roku.

4. Uciekinierzy bez kary

Ta ciekawostka na temat Niemiec może wprowadzić w Was niemałe zaskoczenie. Okazuje się, że więźniowie niemieccy, którzy uciekają z więzień nie są karani. Prawo to funkcjonuje już od XIX wieku. Jak tłumaczą to Niemcy? Wskazują, że chęć życia na wolności jest jednym z podstawowych instynktów u ludzi, a za taki nie mogą winić nawet uciekinierów.

5. Dzień dobry, tu … Niemiec!

Zgadnijcie, co robią Niemcy, gdy odbierają telefon. Jeśli myślicie, że odpowiadają halo lub pytają, kto mówi, to jesteście w ogromnym błędzie. Niemcom nie sposób odmówić oryginalności i bezpośredniości w sposobie odpowiedzi na dzwoniący telefon. Co zatem robią? Niezależnie od tego, czy dzwoni do nich ktoś znajomy, czy odbierają telefon od numeru prywatnego zawsze przedstawiają się swoim pełnym imieniem i nazwiskiem.

6. Pro ekologiczni

Niemcy wdrażają prawa, które mają za zadanie lepiej chronić ich środowisko naturalne. Jakie z nich z pewnością nas zadziwi podczas wizyty? O ile kaucja za zakup piw w butelkach szklanych nie jest dla nas żadną nowością, o tyle jej uiszczanie za zakup napojów w plastikach z pewnością zaskoczy niejednego turystę.

7. Piwa i chleby na potęgę

Nasze ciekawostki o Niemczech zakończymy kulinarnie. Z pewnością Wasze zdziwienie wzbudzi fakt ogromnej ilości piw i chlebów, która znajduje się na półkach ich sklepów. Niewątpliwie jest z czego wybierać.

Jak widać, co kraj to obyczaj, nawet nasi bliscy sąsiedzi mogą nas zaskoczyć.

© Busy Mustang 2014 | Regulamin | Wykonanie: Getso.pl