Co warto zobaczyć w Berlinie

Brama BrandenburskaJeśli planujecie odwiedzić Berlin lub znaleźliście tam posadę i chcecie zostać na dłużej – warto sprawdzić, co poza pracą można tam robić i jakie miejsca warto odwiedzić. Oto kilka propozycji:

1. Wyspa Muzeów – Museumsinsel

Znajduje się na północnej części wyspy Spreeinsel leżącej w centrum Berlina. Znajdziesz tam liczne muzea, które tworzą jeden z najważniejszych tego typu kompleksów na świecie. Co możesz zobaczyć?

Muzeum im. Bodego – posiada bogatą kolekcję malarstwa, sztuki bizantyjskiej, kolekcję rzeźb z kości słoniowej i zbiory monet – najstarsze z VII w. p. n. e.

Muzeum Pergamońskie – jedno z najbardziej znanych i bogatych w zbiory muzeów poświęconych starożytności. Ma również zbiory sztuki islamskiej i część poświęconą sztuce bliskiego wschodu.

Kolejny warty odwiedzenia obiekt  to Neues Museum, które dysponuje eksponatami i dziełami sztuki egipskiej, a także innymi z okresu prehistorycznego i starożytności.

Alte Nationalgalerie zawiera bogate zbiory sztuki nowożytnej: rzeźby klasycystyczne, dzieła niemieckiego realizmu i impresjonizmu oraz eksponaty pochodzące z epoki neoklasycyzmu i romantyzmu.

Altes Museum – tutaj również znajdziecie wiele okazów sztuki antycznej.

Jak widać, Wyspa Muzeów oferuje wiele atrakcji dla miłośników starożytności.

2. Brama Brandenburska

Jedna z najbardziej charakterystycznych budowli znajdujących się w Berlinie. Od 3 października 1990 roku symbol Pokoju i Wolności. Budowę ukończono w 1791 roku. Jest jedną z 18 bram miejskich Berlina, które przetrwały do obecnych czasów.

3. Tiergarten

Park, który uchodzi za jeden z większych i najbardziej okazałych w Niemczech. Obowiązkowe miejsce na odpoczynek podczas zwiedzania.

4. Pałac Charlottenburg

Jeden z najpiękniejszych zabytków architektonicznych w Berlinie. Budowa rozpoczęła się w 1695 roku, jednak pałac był wielokrotnie rozbudowywany. Służył jako rezydencja królów pruskich. Po wojnie znacznie zniszczony. Jego odbudowa i restauracja zakończyła się dopiero na początku XXI wieku. Pałac dostępny jest dla turystów.

5. Berlińskie ZOO

Powstało w 1844 roku, jednak po wojnie musiało zostać całkowicie odbudowane. Obecnie znajduje się tam 15000 zwierząt, imponujące akwarium i jedna z największych na świecie ptaszarni. Punkt atrakcyjny zwłaszcza dla miłośnika zwierząt.

6. Miejsce Pamięci Muru Berlińskiego

Mur berliński dzielił przez wiele lat mieszkańców Berlina i był ponurym symbolem komunistycznego podziału Niemiec. Runął w 1989 i otworzył drogę do zjednoczenia Niemców. Do dziś zachowały się fragmenty muru, miejsca z eksponatami służącymi niegdyś do ucieczki na stronę zachodnią i Checkpoint Charlie – jedno z przejść granicznych.

7. Muzeum Gestapo

Znajdują się w nim ponure świadectwa działalności niemieckiej policji politycznej z czasów panowania Hitlera. Warto odwiedzić – ku przestrodze.


Bogata historia miasta i jego liczne zabytki nie pozwolą się nudzić amatorom zwiedzania.

 

Możesz się wybrać do stolicy, korzystając z przewozów do Niemiec. Warto, bo Berlin to miasto tętniące życiem – odbywa się tu w ciągu roku mnóstwo imprez kulturalnych i rozrywkowych. Trudno się nudzić mieszkając w Berlinie.

 

© Busy Mustang 2014 | Regulamin | Wykonanie: Getso.pl