Co warto zobaczyć w Niemczech

Mamy już wiosnę, pogoda zaczyna nas powoli rozpieszczać. Zbliża się maj więc warto zastanowić się nad tym jak spędzimy długi weekend. W tym poście przybliżymy Wam kilka atrakcji turystycznych z którymi możemy się spotkać u naszych zachodnich sąsiadów. Busy do Niemiec oferują swobodne przejazdy poza granice naszego kraju, dzięki czemu nie musimy się martwić o eksploatacje naszego pojazdu. Zostawmy to profesjonalistom a my delektujmy się naszym wolnym czasem i podróżujmy w wygodnych fotelach, oglądając telewizję i korzystajmy z dobrodziejstw Internetu podczas podróży busami Mustang.

Co można zobaczyć w Niemczech?

W naszej ofercie znajdziemy możliwość podróży w wiele miejsc zarówno Niemczech jak i Holandii a wszystko za przystępną cenę. Jakie miejsca możemy Wam polecić ? Przede wszystkim świetnym pomysłem np. dla rodziny, pracowników w firmie albo drużyny sportowej byłby wyjazd 60 km na południe Berlina na tropikalną wyspę! Jest to gwarancja świetnie spędzonego czasu, tym bardziej, że wyspa otwarta jest aż 365 dni w roku 24 godziny na dobę! Park wodnej rozrywki oferuję nam spacery po plaży Morza Południowego, ekspedycje po Lesie Tropikalnym czy relaks w Strefie Saun. Ponadto znajdziemy tam wiele atrakcji dla dzieci i niezapomniany czas dla całej rodziny. Jeśli zdecydujemy się na krótki urlop w tamtych rejonach – możemy też dobrze zjeść a także znaleźć.

Wycieczka wykorzystując busy do Niemiec

Jeśli zechcemy pojechać kawałek dalej, możemy wybrać Zagłębie Ruhry i Dortmund. Na pewno wiele mężczyzn chciałoby na własne oczy zobaczyć ogromny stadion Signal Iduna Park – miejsce gdzie kariera Roberta Lewandowskiego nabrała największego rozmachu. Na tym stadionie dalej swoje mecze rozgrywa nasz kolejny świetny piłkarz – Łukasz Piszczek. Ponadto w Dortmundzie znajduję się ZOO, które zbiera bardzo dobre recenzję. Może to być bardzo piękny czas dla całej rodziny. Zagłębie Ruhry to bardzo duży okręg przemysłowy, gdzie swoje położenie ma bardzo wiele dużych miast. Jednak często myślimy, że jest brudny a powietrze jest skażone. Nic bardziej mylnego! W tej części Niemiec znajdziemy bardzo wiele zielonych terenów, parków i lasów. Zagłębie Ruhry tworzą Bochum, Dortmund, Duisburg, Essen i Oberhausen oraz wiele mniejszych miast, stanowiąc wyjątkową przestrzeń miejską pełną niespodzianek.  W Essen polecamy odwiedzić muzeum nowoczesnego wzornictwa Red Dot Design W 2001 roku obiekt ten został wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Muzeum mieście się w dawnej kotłowni kompleksu przemysłowego. Jest to miejsce z niesamowitą historią starego przemysłu a obecnie inspiracją dla nowoczesnej sztuki wzornictwa. 

 Decydując się na przewóz do Niemiec na majowy weekend zyskamy komfort podczas przejazdu a także zwiedzimy atrakcje turystyczne naszych zachodnich sąsiadów. Być może ojczyzna Goethego nie kojarzy nam się z turystyką, jednak warto przemyśleć to aby wybrać się tam na krótki weekendowy wyjazd.

 

© Busy Mustang 2014 | Regulamin | Wykonanie: Getso.pl