Co zabrać w podróż?

Bus na trasy przewozów międzynarodowychPlanując wyjazd za granicę warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które okazują się niezbędne podczas wyjazdu za granicę. Decydując się na przewozy międzynarodowe, bez względu na okoliczności, ważne jest wziąć pod uwagę odległość, która będzie Cię dzielić od domu, zwyczaje i kulturę kraju.

Wyjazd w celu zarobkowym

Jeżeli wyjeżdzasz w celach zarobkowych najważniejsze stają się dla Ciebie warunki przyjęcia do pracy oraz wszystkie formalności, które konieczne są do załatwienia przed opuszczeniem kraju. Dla komfortu Twojej pracy i życia za granicą bardzo ważne jest, abyś zapoznał się z kosztami życia w danym kraju oraz zapoznał się z zakresem opieki zdrowotnej i socjalnej. Podsumowując, w związku z wyjazdem za granicę ważne jest, aby zapoznać się ze specyfiką kraju, co pomoże Ci uniknąć rozczarowań oraz być w pełni przygotowanym na rozpoczęcie nowego życia. 

Bagaż

Dołożymy wszelkich starań, aby przewóz busem był dla Ciebie przyjemny i wygodny, jednakże istotne jest Twoje zaangażowanie. Bezpieczna i komfortowa podróż spełni Twoje oczekiwania wówczas, gdy będziesz współpracował z innymi uczestnikami przewozu. Jednym z elementów tej współpracy jest bagaż. Ważne jest, aby przewożony bagaż nie zajmował za dużo miejsca i znalazły się w nim najpotrzebniejsze rzeczy. Jeżeli czegoś zapomnisz, nie martw się, możesz zaopatrzyć się na miejscu we wszystkie potrzebne rzeczy. 

Wyjeżdżając za granicę będzie potrzebne Ci kilka rzeczy na start: 

 1. Pieniądze. Weź tyle ile potrzebujesz na zaklimatyzowanie się oraz na rozpoczęcie nowego życia. Radzimy, aby wziąć tyle pieniędzy ile potrzebujesz na miesiąc czasu. Jednakże sytuacje losowe mogą sprawić, że przyjeżdżając na miejsce zakwaterowania konieczne będzie wyposażenie mieszkania w niezbęde rzeczy. Rezerwa pieniężna pozwoli Ci na przetrwanie nieoczekiwanego.
 2. Ubrania. Wyjeżdżając do pracy potrzebne będą Ci rzeczy, w których będziesz czuł się swobodnie wykonując swoją pracę. Sprawdź pogodę oraz weź pod uwagę sytuacje, w których możesz wziąć udział i wybierz odpowiedni strój na tę okazje.
 3. Telefon komórkowy.W dzisiejszych czasach jest on nam niezbędny. Zgromadź w nim najpotrzebniejsze kontakty tj. rodzina, ambasada lub konsulat RP w kraju, do którego się wybierasz. 

Dokumenty

Wyjeżdżając za granicę, korzystając z przewozów międzynarodowych, konieczne jest zabranie ze sobą dokumentów. Radzimy, aby zabrać nastpujące dokumenty:

 1. Dokument tożsamości
 2. Ksero dokumentu tożsamości
 3. Akt urodzenia
 4. Dokument dotyczący związku małżeńskiego
 5. Zezwolenie na pobyt
 6. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, ubezpieczenie od nieszczęśliwych
  Wypadków, prywatne ubezpieczenie zdrowotne
 7. Właściwe formularze serii E uzyskane w oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia.

Złota rada – nigdy nie oddawaj oryginałów dokumentu. Przewoźnikowi, pracodawcy i pośrednikowi wystarczą kopie.

Wybór przewoźnika

Kolejnym istotnym elementem jest korzystanie z usług sprawdzonej firmy przewozowej. Takie usługi świadczy nasza firma od kilku lat. Nasze busy prowadzone są przez profesjonalnych, doświadczonych kierowców. Nasza flota to busy Renault Traffic Passenger, mieszczące dziewięć osób. Busy, którymi przewozimy pasażerów posiadają internet wifi, monitory LCD, dzięki czemu podróż staje się przyjemniejsza. Rozwiązaniem na upalne dni jest klimatyzacja w każdym busie. Chcemy, aby nasi pasażerowi czuli się komfortowo przez całą podróż. Sprawdź naszą ofertę tutaj.

Udając się w daleką podróż, rozpoczynając nowe życie najważniejsze jest jednak, aby utrzymać kontakty z bliskimi. Będą dzielić Was setki kilometrów, ale wsparcie, które macie ze strony rodziny pomoże Wam przetrwać najcięższy okres. Podczas podróży, utrzymanie kontaktu online nie będzie problemem, ponieważ każdy bus jest wyposażony w wifi. Po przyjeździe do kraju skontaktuj się z najbliższymi. 

© Busy Mustang 2014 | Regulamin | Wykonanie: Getso.pl