Co zobaczyć w Amsterdamie

atrakcje turystyczne amsterdamuNasza firma transportowa świadczy usługi z zakresu przewozów osób do Niemiec i Holandii. Część z nich podróżuje za pracą, innych natomiast w celach turystycznych do większych miast Holandii, takich jak Amsterdam, Eindhoven, Rotterdam i Haga – uwaga wszystkie są piękne. Podróżni jednak najchętniej odwiedzają Amsterdam i często dopytują naszych kierowców o to, co warto zobaczyć w tym mieście mając do dyspozycji jedynie weekend. Odpowiedź znajdziecie w naszym mini poradniku.

Oczywiście już na wstępie należy podkreślić, iż ciężko o zwiedzenie całego Amsterdamu, dysponując zaledwie jednym weekendem, ale spokojnie – razem damy radę! Gwarantujemy, że z naszą pomocą zdążycie zobaczyć najważniejsze rzeczy.

Rijksmuseum

Holandia słynie z nietuzinkowego malarstwa, dlatego zacznijmy od sztuki. W tym celu wybierzcie się do Rijksmuseum. Zobaczycie tu największe dzieła mistrza Rembrandta, takie jak Straż Nocna, Wymarsz Strzelców, Żydowska Narzeczona. Całe muzeum jest sensownie podzielone na poszczególne kolekcje. Koniecznie musicie zajrzeć do muzealnej biblioteki. To przed tym muzeum znajduje się słynny i chętnie fotografowany napis Amsterdam.  

Jordaan

To niezwykle malownicza dzielnica małych kamienic. Przed laty jedno z biedniejszych miejsc na mapie Amsterdamu. Znajduje się w sąsiedztwie Westerkerk i Domu Anny Frank. Uroku tej dzielnicy dodają kawiarnie, restauracje i puby. Atrakcją są też ogrody-dziedzińce, otoczone kolorowymi kamienicami. Panuje tu świetna atmosfera, a prawdziwy urok tego miejsca da się poznać poznać zwłaszcza nocą. 

Kanały i mosty Amsterdamu

Jest ich ponad 600. To właśnie one budują niespotykany klimat Amsterdamu. Co ciekawe, miasto to zbudowane jest według otaczających go kanałów. Najmniejszy okrąg wodny to Singiel (najbliżej centrum), a nieco większy to Herengracht. To przy nim znajduje się najbogatsza ulica miasta. Polecamy wybrać się na podróż statkiem po kanałach amsterdamu – szczególnie wieczorem, gdy liczne neony świetlne odbijają się w tafli wody. 

 Polecamy także udać się na most zwodzony – Megere Burg. Jest to jeden z ciekawszych tego typu obiektów w Amsterdamie – a jest ich blisko 1300! Chudy Most, bo tak po polsku brzmi jego nazwa, został wybudowany w 1670 r. i wzniesiony jest nad rzeką Amstel.

Stadion Amsterdam ArenA

Dla kibiców piłkarskich obowiązkowym punktem na mapie Amsterdamu jest oczywiście stadion piłkarski Amsterdam ArenA o pojemności 53 500 miejsc (dla wydarzeń sportowych). Został wybudowany w 1996 roku i do tej pory uchodzi za jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Holandii i na świecie. To pierwszy stadion w Holandii z rozsuwanym dachem. Na obiekcie tym odbywają się również coroczne imprezy z cyklu Sensation. W 2000 roku na stadionie tym rozgrywane były mecze piłkarskich Mistrzostw Europy. Ponadto na stadionie grały takie gwiazdy jak m.in. Michael Jackson, Bon Jovi czy U2.

Vondelpark

Po ciężkim i wyczerpującym dniu zwiedzania, warto odpocząć w miejskim parku — Vondelpark. Są to „zielone płuca” Amsterdamu o powierzchni 45 hektarów. To najlepsze miejsce na odpoczynek w całym mieście! Z uroków przyrody korzystają zarówno turyści, jak i mieszkańcy. Oprócz odpoczywających osób na ławkach i kocach, spotkacie też biegaczy, rolkarzy i rowerzystów. Na terenie parku znajduje się Muzeum Filmu, posąg Vondela. 

Jak widać atrakcje w Amsterdamie są ciekawe i na pewno warte odwiedzenia. Oczywiście jest to jedynie nasza sugestia, gdyż Amsterdam jest pełen atrakcji, więc trudno wybrać najważniejsze obiekty turystyczne. Sam spacer uliczkami Amsterdamu jest wielkim przeżyciem, który zapadnie w Waszej pamięci na długie lata.

Życzymy udanego wypadu do Amsterdamu.

© Busy Mustang 2014 | Regulamin | Wykonanie: Getso.pl