Co zobaczyć w Pradze

most-karola

Dwumilionowa metropolia nad Wełtawą. Jedno z najpiękniejszych miast starego kontynentu – Praga. Chociaż zdajemy sobie sprawę z bliskości stolicy Czech, to jednak stosunkowo rzadko wyjeżdżamy tam w celach turystycznych. Decydując się na przewozy międzynarodowe, warto zahaczyć o to miasto. Dlaczego?

Most Karola

Widok z mostu Karola zostaje w człowieku całe życie.  To prawdziwy tygiel kultur, zapachów i atrakcji. Spotkamy tu przedstawicieli wszystkich narodów i przyjrzymy się oryginalnej sztuce ulicznej. Polecamy udać się tam z samego rana. Most skąpany we mgle, jeszcze nie obudzone miasto. Jak w sennym marzeniu.

Katedra św. Wita

Nie musimy być miłośnikami architektury, żeby zachwycić się majestatem Katedry św. Wita. Jest to jedna z najokazalszych budowli sakralnych w Europie. Będąc w pobliżu czujemy metafizyczny niepokój, wynikający z naszej kruchości, znikliwości, przemijalności. Wiele osób narzeka, że kręci się tam mnóstwo turystów. Ty nie narzekaj. Kontempluj.

Pomnik Jana Husa

Dzięki powieściom Andrzeja Sapkowskiego postać Jana Husa stała się znacznie bardziej rozpoznawalna. To dobrze. Był to człowiek wyprzedzający epokę, reformujący kościół w czasach, kiedy jego autorytet był nietykalny. Pomnik, stojący na rynku Staromiejskim, przedstawia Husytów zmuszonych do opuszczenia Pragi dwieście lat po Husie.

Kościół Marii Panny

Piękny kościół o historii tak fascynującej, że aż żal nie usłyszeć jej na miejscu. Spotkaliśmy się z opinią, że jest jak zamczysko Drakuli w Transylwaniii. Rzeczywiście klimat jaki stwarza jest mroczny. Po zwiedzaniu zawsze można sobie poprawić humor „párkiem v rohlîku” albo innym czeskim przysmakiem.

The Vrtba Garden

Ogród umiejscowiony na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Przekroczywszy bramy wejściowa, przenosimy się do innego świata. Pełno w nim tarasów, z których można podziwiać Pragę i Hradczany. Czy turyście potrzeba czegoś więcej?

 Praga to miasto, do którego chce się wracać. Ani piąta, ani dziesiąta wycieczka nie wywoła u nas poczucia, że „zwiedziliśmy, co było do zwiedzenia”. Do Pragi powinno się wracać. Wraca się.

Podobało się? Zajrzyj do poprzedniego artykułu: https://busymustang.pl/news/piec-najwiekszych-atrakcji-drezna/.

© Busy Mustang 2014 | Regulamin | Wykonanie: Getso.pl