Jak przygotować bus do długich podróży?

Bus mustangOdpowiednie przygotowanie busu do podróży jest jednym z najważniejszych aspektów podczas planowania wyjazdu na wakacje. Warto zatem wcześniej sprawdzić wiele elementów, aby mieć całkowitą pewność, że podróż będzie bezpieczna i komfortowa. W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam, w jaki sposób przygotować bus do długich podróży.

PRZYGOTOWANIA BUSA DO DŁUGIEJ PODRÓŻY

Po pierwsze: stan techniczny

Bez względu na cel podróżny najważniejsze jest bezpieczeństwo pasażerów oraz kierowcy, dlatego warto zacząć od szczegółowego przeglądu stanu technicznego busa. Poniżej kilka najważniejszych elementów, które należy sprawdzić w pojeździe.

HAMULCE — w przypadku dużego zużycia klocków hamulcowych, mogą one wypaść z jarzma i spowodować zablokowanie koła, co jest niezwykle niebezpieczne podczas podróży każdym środkiem transportu.

ZAWIESZENIE — jedną z najważniejszych części zawieszenia z pewnością są końcówki drążków kierowniczych oraz wahacze (łącznie z tulejami i sworzniami).

PŁYNY ORAZ OLEJ — w pierwszej kolejności najważniejszy jest płyn hamulcowy, którego brak może uniemożliwić płynne hamowanie busa. Istoty będzie również poziom oleju silnikowego oraz jego lepkość. Warto również sprawdzić ilość płynu chłodniczego.

ZBIEŻNOŚĆ KÓŁ — bez problemu można ustawić oraz sprawdzić geometrię kół w praktycznie każdym warsztacie samochodowym.

Po drugie: must have każdego pojazdu

Obowiązkowo w każdym pojeździe powinny znaleźć się następujące rzeczy:

– w pełni wyposażona apteczka,

– trójkąt ostrzegawczy,

– gaśnica,

– kamizelka odblaskowa,

– koło zapasowe.

Po trzecie: komfort

Podczas długich podróży ważny jest komfort osoby kierującej pojazdem. Należy pamiętać o obowiązku odpoczynku, dlatego należy robić pauzy w określonych etapach trasy. Wygodne siedzenie, maty lędźwiowe (jeżeli bus nie ma tego w podstawowym wyposażeniu) oraz profilowana poduszka z pewnością będą dodatkowym atutem.

Przygotowanie pojazdu do długiej podróży z pewnością będzie zależne od przebiegu oraz roku produkcji busa. Jeżeli samochód wcześniej ulegał kolizjom, warto wybrać się na szczegółowy przegląd techniczny w profesjonalnej stacji diagnostycznej.

Istotne jest również obowiązujące prawo w danych krajach. Jeżeli jedziemy za granicę, należy zweryfikować aktualnie obowiązujące przepisy w poszczególnych państwach.

Te wskazówki z pewnością zapewnią bezpieczną i komfortową podróż. Oczywiście najlepiej z Busy Mustang!

© Busy Mustang 2014 | Regulamin | Wykonanie: Getso.pl