Jak spędzić miło czas w busie

Niektórzy z nas już na samą myśl o wielogodzinnej jeździe busem dostaje gorączki. Tymczasem podróż ta może być naprawdę przyjemna. Jest przecież wiele rzeczy, które możemy robić. Wykorzystajmy ten busy do Niemiec i Holandiiczas i przeznaczmy go na coś, co sprawi, że przejazd nie będzie tylko mało ciekawą koniecznością.

Mamy kilka pomysłów na interesującą jazdę.

Każdy coś dla siebie znajdzie

Wiemy, że podróżujący mają różne zainteresowania. Jeden jest prawdziwym kinomanem i dzień bez seansu filmowego uznaje za stracony. Inny z kolei świetnie odpręża się przy muzyce. Właśnie ze względu na różnorodność upodobań przygotowaliśmy rozmaite propozycje na ten czas. Jeśli wyprawa jest rzeczywiście daleka – zdążymy zrobić wiele ciekawych rzeczy, choćby jadąc busem do Niemiec.

Posłuchaj muzyki lub audiobooka

Nieraz potrzebujemy odciąć się od otoczenia. Co wtedy robimy? Najczęściej nakładamy na uszy słuchawki i przenosimy się do świata dźwięków. Hałas już do nas nie dochodzi. Możemy się wreszcie zrelaksować przy takiej muzyce, jakiej akurat potrzebujemy. Dziś każdy z nas ma telefon komórkowy, na którym gromadzi ulubione utwory. Przed podróżą skompletujmy idealną playlistę.

Możemy też posłuchać czegoś innego – coraz bardziej popularne są książki w wersji audio, czyli audiobooki.

Obejrzyj coś interesującego

Jeśli udajesz się w podróż z laptopem, zabierz ze sobą film. Może jest to dobra okazja, żeby nadrobić zaległości kinowe?

Ani się obejrzysz, a wyprawa dobiegnie końca. Kiedy jesteśmy czymś pochłonięci – czas mknie z prędkością światła.

Spędź czas na lekturze

Jeśli nie masz choroby lokomocyjnej, podczas jazdy przeczytaj coś. Dobrze napisana historia, na przykład kryminał, jest zabójcą czasu. Ale nie musisz się ograniczać do książek. Możesz zaopatrzyć się w gazetę czy czasopismo. Nie możesz się zdecydować? Zabierz i jedno, i drugie. Kiedy się zmęczysz czytaniem, odpocznij przez chwilę. A jeśli przyzwyczaiłeś się do czytania w internecie – poszukaj tam interesujących artykułów.

 A czemu by nie poczytać o kraju czy konkretnych miejscach, do których się wybierasz? Na przykład jazda busem do Holandii świetnie się do tego nadaje.

Pora na przekąskę

Dobrze też umilić sobie czas jakąś przekąską. Mogą to być słodycze lub też coś bardziej konkretnego. Warto wziąć ze sobą termos z kawą czy herbatą. Ciepły płyn Cię pokrzepi i nastroi optymistycznie do dalszej jazdy.

Zagraj w coś

Jeśli masz towarzysza podróży – zagrajcie wspólnie w karty lub inną poręczną grę, którą łatwo ze sobą zabierzesz na wyprawę.

Po prostu podziwiaj krajobrazy

Kiedy się zmęczysz czytaniem, oglądaniem, słuchaniem czy jedzeniem – odpocznij przez chwilę, wyjrzyj przez okno. Jeśli przejazd odbywa się w dzień – zobaczysz wiele interesujących obiektów, jakich nigdy być może do tej pory nie udało Ci się zobaczyć.

Wymieniliśmy tylko niektóre z pomysłów. Jeśli żaden z wymienionych nie przypadł Ci do gustu – może najlepszym rozwiązaniem będzie sen? Jest to chyba najlepszy sposób na regenerację, a czas płynie błyskawicznie.

© Busy Mustang 2014 | Regulamin | Wykonanie: Getso.pl