Jak zachować ostrożność w busie?

bezpieczna podróż busemPoruszanie się busami 9-osobowymi na terenie kraju i za granicą to dla wielu osób codzienność. Mimo tego nie wszyscy znają podstawowe zasady, w jaki sposób należy się zachowywać w podróży. Jak zatem bezpiecznie podróżować busem 9-osobowym? Odpowiemy w poniższym artykule.

 

Pamiętaj o pasach bezpieczeństwa

Zapięcie pasów bezpieczeństwa przed każdą podróżą to podstawowy obowiązek każdego, zarówno kierowcy jak i pasażerów. Pamiętaj o tym, że pasy bezpieczeństwa spełniają swoją funkcję w momencie, gdy są prawidłowo użytkowane. Powinny być zapięte w taki sposób, aby przylegały do sylwetki. Natomiast pas biodrowy powinien okalać bezpośrednio biodro, umocowanie go powyżej linii biodra jest niebezpieczne, gdyż w razie wypadku może dojść do obrażeń wewnętrznych. Pasy bezpieczeństwa mogą uratować zdrowie lub życie, dlatego nie należy ich bagatelizować. 

Zabezpiecz swój bagaż podręczny

Gdy zabierasz w podróż bagaże, pamiętaj o ich bezpiecznym ulokowaniu i zabezpieczeniu. Większe bagaże należy umieścić w bagażniku busa i dokładnie je zabezpieczyć. To samo tyczy się bagaży podręcznych, które zabieramy ze sobą do środka pojazdu. Należy je ułożyć w taki sposób, aby nie stwarzały zagrożenia dla Ciebie i innych współpasażerów podróży. 

Podczas podróży busem pamiętaj również o tym, aby zwrócić uwagę na bezpieczeństwo swoich rzeczy. Torby miej zawsze na widoku, a pieniądze i dokumenty schowaj w bezpieczne miejsce.

Wybierz bezpiecznego przewoźnika

Aby podróż była bezpieczna i udana, należy wybrać również solidnego i sprawdzonego przewoźnika, który zadba o każdy detal podczas podróży. Obecnie firmy przewozowe konsekwentnie dbają o bezpieczeństwo i komfort podróżnych, dzięki czemu usługi te zyskują coraz większą sympatię wśród podróżnych. Gdy wybierasz się w podróż pamiętaj o tym, aby korzystać tylko z licencjonowanych i sprawdzonych firm, a do takich z pewnością należą BusyMustang.pl, które oferują bezpieczne przejazdy do m.in. do Niemiec i Holandii.

 

© Busy Mustang 2014 | Regulamin | Wykonanie: Getso.pl