Jak zwiedzić Niemcy i Holandię w 10 dni?

zamek w NiemczechZwiedzanie obcych krajów to najlepsza forma na poznanie odmiennych kultur i obcowanie z pięknem architektury. Niemcy i Holandia to kraje, w których znajdziemy wiele ciekawych zabytków. W dzisiejszych czasach podróż do tych państw nie stanowi żadnego problemu. Zwiedzanie Holandii i Niemiec możliwe jest busem. Obecnie, istnieje wiele firm, które codziennie oferują dojazd we wskazane miejsce w Niemczech lub Holandii.

Podróż busem

Na rynku istnieje wiele firm, które świadczą usługę przejazdu do Niemiec lub Holandii. Trasa nie ma miejsca docelowego, jest ono ustalane indywidualnie przez klientów. W praktyce oznacza to, że można dojechać pod dowolnie wskazany adres. Firmy posiadają rozbudowaną flotę pojazdów, dzięki czemu wyjazdy odbywają się codziennie. Istnieje oczywiście również możliwość zamówienia transportu powrotnego. Ceny usługi zaczynają się już od ok. dwustu złotych. Wyjazd na dziesięciodniową wycieczkę nie stanowi zatem problemu.

Niemcy – co warto zwiedzić?

Berlin to oczywiście miasto, którego nie można przeoczyć podczas wycieczki do Niemiec. Brama Brandenburska wybudowana według antycznych zasad architektonicznych, wieża telewizyjna z urokliwą kawiarenką, z której można podziwiać widok miasta, Kościół Pamięci, Katedra Francuska i Dom Koncertów to zabytki, które na długo zapadną w pamięć. Planując wycieczkę objazdową po Niemczech, warto uwzględnić zamek Neuschwanstein położony w Schwangau. To budowla, która została wzniesiona w 1869 roku dla Ludwika II. Niezwykle urokliwy zamek położony na grzbiecie skały zapiera dech w piersiach. Jezioro Bodeńskie to konieczny punkt na mapie zwiedzania Niemiec. Udając się nad nie, warto poświęcić czas na zwiedzanie małego miasteczka Tettnang położonego w okolicy. Niezwykle pięknym miejscem jest park Rododendronów Kromlau z wąwozem różaneczników słynnym z pięknego mostu o bajecznym wyglądzie.

Holandia – co warto zobaczyć?

Największą atrakcją Holandii jest oczywiście Amsterdam. To piękne miasto, pełne romantycznego wdzięku. Amsterdamskie kanały przypominają nieco klimatem Wenecję. Znajduje się tam aż 51 muzeów. Koniecznie trzeba zobaczyć Plac Dam, Pałac Królewski czy kościół Westerkerk. Niezwykle urokliwym miastem jest Delft z piękną i zabytkową starówką. Warto odwiedzić także miasto Gouda, które znane jest z wytwarzania serów. W mieście znajduje się wiele pięknych zabytków jak np. kościół św. Jana z XVI-wiecznymi witrażami. Nie można także ominąć politycznej stolicy – Hagi. To nowoczesne miasto, które fascynuje modernistyczną architekturą. Koniecznie trzeba zobaczyć Binnehof – siedzibę rządu i parlamentu, a także muzeum malarstwa Mauritshuis. W celach błogiego i leniwego relaksu można udać się do wioski rybackiej Scheveningen. Stanowi ona największe kąpielisko morskie w Holandii.

© Busy Mustang 2014 | Regulamin | Wykonanie: Getso.pl