Jazda do Holandii i Niemiec – na co się przygotować?

Istnieje masa rzeczy o których należy pamiętać jeszcze podczas wyboru busy do Niemiecbusy do Holandii. O wyborze przewoźnika, opłacalności czy chorobie lokomocyjnej pisaliśmy już wcześniej, ale to zaledwie niewielka część rzeczy, która przychodzi na myśl podczas podjęcia decyzji na temat wyjazdu. W tym artykule chcielibyśmy opowiedzieć o rzeczach, które na pozór wydają się oczywiste, ale niestety często o nich zapominamy podczas zagranicznego pobytu.

 Potrzebne dokumenty

Najważniejsze jest zdrowie, w związku z tym należy pamiętać jeszcze przed wyjazdem o potrzebnych dokumentach, które w nagłych wypadkach mogą okazać się niezbędne:

  • przewozy do holandii i niemiec, przewozy do holandii,przewozy międzynarodoweEuropejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, ewentualnie prywatne ubezpieczenie zdrowotne;
  • Właściwe formularze serii E uzyskane w oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia – jeśli przenosisz z Polski świadczenia socjalne (np. dla bezrobotnych, osób pobierających emeryturę lub korzystających ze świadczeń rodzinnych).

Należy koniecznie pamiętać aby podczas przewozów międzynarodowych pod żadnym pozorem nikomu nie oddawać oryginałów! Pracodawcy, pośrednikowi czy przewoźnikowi w zupełności wystarczą kopie dokumentów.

Rodzina jest równie ważna dlatego pamiętaj o najbliższych:

  • Koniecznie podaj wszystkie potrzebne dane na temat swojego miejsca pobytu, miejsca pracy.
  • Przekaż również dane swoich znajomych z którymi będziesz mieszkał i pracował.
  • Pamiętaj aby regularnie kontaktować się z rodziną. Jest to bardzo ważne zarówno dla ich jak i waszego dobrego samopoczucia.

Tęsknota za bliskimi.

Często podczas przewozu do Holandii możemy odczuwać pewien niepokój, który jest związany z pobytem w nowym miejscu. Jednak sam początek pobytu w nowej kulturze bywa dość przyjemny. Możemy odkrywać wiele rzeczy na nowo i czerpać radość z nowych widoków. Jest to faza miesiąca miodowego. Nie myślimy wtedy o trudnościach związanych z pracą, wiele rzeczy wydaje się być nieodczuwalnych. Jednak po miesiącu zwyczajnie przyzwyczajamy się do wszystkiego co nowe i przyzwyczajamy się do nowych zasad i panujących zwyczajów.

Dla jednych przewozy międzynarodowe to krótka piłka – zarobię i wracam za 6 tygodni do rodziny, natomiast często dla innych to dłuższy pobyt. Bez względu na to koniecznie wyprzedzajmy swoje myślenie i planujmy. Zdrowie, rodzina i ludzie którzy będą nas otaczać za granicą – te trzy rzeczy składają się na poziom naszego dobrego samopoczucia. 

© Busy Mustang 2014 | Regulamin | Wykonanie: Getso.pl