Mandat w Holandii

holenderska policjaHolenderskie prawo drogowe jest niezwykle surowe dla kierowców łamiących je. Pod tym względem, należy ono do najostrzejszych w Europie. 

Jesteś w Holandii? Uważaj na znaki!

Pod względem surowości, prawo drogowe w Holandii znacznie „przebija” kary stosowane przez polską drogówkę. Nie zapominajmy również, że przekraczając np. dozwoloną prędkość, mandat zapłacimy w euro, a nie w złotówkach.

Za co zapłacisz więcej?

Holenderski taryfikator mandatów ulega zmianie w 2018 roku. Jak łatwo się domyślić, mandaty w Holandii są jeszcze droższe. Sprawdźmy, ile zapłacimy za mandaty Holandia 2018 rok. Dobrze to wiedzieć, wybierając się busem do Holandii.

1. Nie dostosowanie się do znaków drogowych

Za przekroczenie ciągłej linii, zapłacimy w Holandii „jedynie” 230 euro. Nie dostosowanie się do znaku „Stop”, uszczupli nasz portfel o taką samą kwotę. Z kolei wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych, będzie nas kosztowało aż 370 euro. Tyle samo zapłacimy za parkowanie w miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych. Nieco „tańsze” jest parkowanie w miejscu niedozwolonym. Jego koszt wyniesie 90 euro.

2. Nieprawidłowe przewożenie osób

Za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, będziemy musieli uiścić opłatę w wysokości 140 euro. Tyle samo zresztą zapłacimy za przewóz dziecka bez wymaganego fotelika. Z kolei przewożenie ludzi na tzw. pace, będzie wiązać się z kosztem rzędu 140 – 230 euro.

3. Przekraczanie dodatkowych obostrzeń

Użycie klaksonu bez jakiegokolwiek powodu, będzie nas kosztować 50 euro. Dużo zapłacimy za jazdę w stanie nietrzeźwym (poziom alkoholu we krwi 0,22 do 0,80‰ dla początkujących lub od 0,54 – 0,80‰ dla doświadczonych kierowców): od 300 do 325 euro. Brak prawa jazdy będzie nas kosztował 90 euro. Chyba, że nie mamy go dłużej niż rok. Wtedy zapłacimy aż 340 euro. O 30 euro więcej zapłacimy, gdy będziemy poruszać się po pasie awaryjnym.

Podsumowanie

Holandia to zdecydowanie jeden z tych krajów, na terenie których nie warto przekraczać przepisów drogowych. Już z punktu widzenia Holendrów (biorąc pod uwagę ich zarobki) opłaty te są bardzo wysokie. Dlatego podczas jazdy po holenderskich drogach, warto zwracać uwagę na dostosowywanie się do lokalnych przepisów.

© Busy Mustang 2014 | Regulamin | Wykonanie: Getso.pl