Podróżowanie z dzieckiem

Myśl o podróży z dzieckiem niesie ze sobą wiele obaw. Przewozy Holandia i przewozy Niemcy bywają dla dzieci bardzo uciążliwe. Nie wszystkie dzieci dobrze znoszą jazdę samochodem, przez co długa podróż może okazać się problematyczna. Jednak nie warto martwić się na zapas, gdyż istnieje wiele sposobów, aby podróż przebiegła szybko i przyjemnie.

Jak zapewnić dziecku przyjemną podróż?

Przewozy, a podróże z dzieckiem

Strach, który odczuwasz, jest po prostu lękiem przed nieudaną podróżą. Jednak gdy się odpowiednio przygotujesz, obawy odejdą na bok. Jako rodzic musisz pamiętać o kilku istotnych szczegółach. W podróży małe dziecko bywa głodne, znudzone i śpiące, a w dodatku często się brudzi i płacze. Nieco starsze pociechy są bardziej wyrozumiałe, jednak większość z nich dzieli problemy kilkulatków. Ustalając cel podróży upewnij się, czy samochód lub bus to jedyny środek transportu dotarcia na miejsce. Dzieci lepiej znoszą podróż pociągiem, dlatego też sprawdź, czy możesz dotrzeć do celu pociągiem. Jeżeli samochód to jedyna opcja, możesz wybrać przewozy busami. Firma przewozowa zapewni Ci komfortową podróż z dostępem do internetu. Korzystając z usług firm przewozowych, decydujesz się na szybkie i bezpieczne dotarcie na miejsce. Nie musisz się martwić, ile zostało Ci kilometrów do przejechania, ani że przyśniesz. Pod tym względem przewozy busami są bardzo przyjemne. Do wyboru firmy przewozowej podejdź z głową. Dokładnie zapoznaj się z ofertą i uważaj na haczyki. Rzetelne firmy przewozowe nie ukrywają ważnych formalności ani opłat (zapoznaj się z naszą ofertą). Jeżeli zaopatrzysz się w potrzebne rzeczy i zadbasz o dobre samopoczucie dziecka, podróż będzie udana dla wszystkich. Musisz pamiętać, że wybierając przewóz busem, nie będziecie jechać sami, dlatego ważne jest, aby bagaż nie zajmował za dużo miejsca. To samo tyczy się podręcznego bagażu. Zapakuj do niego tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Pamiętaj o czymś na przebranie dla dziecka, w razie poplamienia. Podróż minie szybko i przyjemnie jeżeli zadbasz o wygodę swojej pociechy. Weź ze sobą kocyk i poduszkę. Gdy maluch zaśnie, podłóż mu poduszkę pod głowę i okryj kocem. Przewozy busami mają to do siebie, iż klimatyzacja zwykle jest włączona przez całą podróż. Jeżeli Wasza podróż będzie trwała od kilku do kilkunastu godzin nie zapomnij o prowiancie. Nie musisz brać całej lodówki, ponieważ firma przewozowa zapewnia postoje. Jest to czas na dotlenienie, rozprostowanie nóg, a także na szybkie zakupy lub zjedzenie posiłku. Postoje zwykle są planowane z góry, jeżeli Twoje dziecko będzie spało, zastanów się, czy nie warto go obudzić. Jest to odpowiednia okazja na skorzystanie z toalety. Jeżeli Twoje dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną pamiętaj, aby wziąć ze sobą wszystkie potrzebne leki. Po zażyciu leku obserwuj zachowanie dziecka, większość z nich ma właściwości usypiające. Być może Twoja pociecha prześpi większość podróży.

Jak przyśpieszyć czas?

 

Kilkugodzinne podróże busami wiążą się z wrażeniem wolno upływającego czasu. Jest to bolączka dla niecierpliwych podróżujących. Weź ze sobą kilka gadżetów lub zabawki dla dziecka. Książka jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Czytając, czas leci bardzo szybko. Podczas lektury często stajemy się senni, dlatego jest to dobry symulator, aby przespać podróż. Jeżeli Twoje dziecko potrafi już czytać, pozwól mu wybrać lekturę, która go zainteresuje. Jeżeli zapomnisz o zabawkach i książce, zdaj się na swoją kreatywność. Podpowiadamy jak możesz zabawić dziecko w podróży. Przyznajemy, że zabawy te działają nie tylko na dzieci. Jeżeli masz ze sobą mapę, pozwól starszemu dziecku się z nią zapoznać, spraw, aby poczuło że przejmuje kontrolę nad podróżą. Jeżeli jednak mapa nie znajdowała się na liście rzeczy ważnych do zabrania, zapytaj o nią kierowcę. Zwykle firmy przewozowe zaopatrują swoje busy w mapy. Gdy ta zabawa się znudzi, zacznijcie liczyć. Policzcie samochody duże i małe, zabawcie się w farmera i sprawdźcie, czy na pastwiskach są wszystkie Wasze krowy. Odpowiednią grą jest zabawa z alfabetem, to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Zacznijcie od litery “a”. Wymyśl słowo, a litera, na którą się kończy, będzie literą na jaką drugi gracz wymyśli nowy wyraz. Pomysłów na umilenie podróży jest bardzo dużo, wystarczy uruchomić wyobraźnię, a czasem pozwolić dziecku przejąć kontrolę. Chociaż prowadzenie samochodu pozostaw doświadczonemu kierowcy busa. 

Przewozy busami, to wybór rozwiązujący problemy. Decydując się na podróż busem, możesz poświęcić uwagę dziecku, któremu podróż minie zdecydowanie szybciej. Dziecko, czujące na sobie skupienie, będzie cierpliwe, spokojne, a przede wszystkim zadowolone. W jednym z poprzednich artykułów pisaliśmy o komforcie w autokarze. Zapoznaj się a artykułem, być może zdecydujesz się na podróż autokarem.

© Busy Mustang 2014 | Regulamin | Wykonanie: Getso.pl