Trasa z Polski do Holandii

Busy MustangMieszkasz w Opolu i planujesz podróż do „kraju tulipanów”, ale nie wiesz jak dostać się tam szybko i tanio? Jeśli tak jest, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Jaka trasa jest najkrótsza?

Najbardziej optymalny wariant trasy busem do Holandii liczy około 1010 km. Podróż zaczyna się od wyjazdu z Opola i obraniu kierunku w stronę Wrocławia autostradą A4 – prowadzi ona do granicy z Niemcami. Po wjechaniu na terytorium naszego zachodniego sąsiada znajdziemy się na autostradzie A15 w okolicach Cottbus. Pod Berlinem wjedziemy na autostradę A10, która potem przejdzie w A2 i będziemy kierować się prosto na zachód – w stronę Holandii. W Lohne autostrada A2 przejdzie w A30 i to nią dojedziemy do granicy holenderskiej. Wjeżdżając głębiej w kierunku centrum kraju dojedziemy do Utrechtu (autostradą A1).

Przez jakie duże miasta przebiega trasa?

Biorąc pod uwagę, że busem do Holandii jedzie się głównie korzystając z autostrad, to nie przejeżdża się bezpośrednio przez duże miasta, a mija je niejako z boku. Do największych miast, obok których przejeżdża się w drodze do Holandii, należą Berlin, Magdeburg, Brunszwik, Hanower i Bielefed.

Jak dojechać busem do wybranych holenderskich miast?

Pierwszym miastem w docelowym państwie będzie wspomniany Utrecht – wcześniej można odbić w kierunku Nijmegen, Arnhem lub położonego bardziej na południe Eindhoven. Za Utrechtem, bardziej na północ, znajduje się Amsterdam, a na zachód Rotterdam.

Rotterdam

Do Rotterdamu również łatwo się dostać ze wspomnianego wyżej miasta. Tym razem trzeba kierować się na zachód autostradami A12 i A20. Na południe od Rotterdamu leży belgijska Antwerpia.

Nijmegen, Arnhem lub Eindhoven

Wszystkie z tych miast leżą blisko granicy z Niemcami, więc kierując się w ich stronę można wcześniej zjechać w kierunku Dortmundu i Duisburga. Z Utrechtu do Arnhem i położonego na południe od niego Nijmegen dostaniemy się autostradą A12, a do Eindhoven jadąc na południe autostradą A2.

Amsterdam

Wyjeżdżając z Utrechtu autostradą A2 dojedziemy do stolicy kraju – Amsterdamu. Jest to jeden z wielu wariantów trasy z Polski do Holandii.

Dzięki firmie transportowej Busy Mustang, każda trasa zostanie pokonana w sposób bezpieczny, a każdy pasażer będzie czuł się komfortowo podczas podróży. Zachęcamy wszystkich do podróżowania!

© Busy Mustang 2014 | Regulamin | Wykonanie: Getso.pl