Weekend w Berlinie

berlin metroSzukasz ciekawego i niedrogiego pomysłu na krótki wyjazd? Dobrym rozwiązaniem będzie weekend w Berlinie. Niedaleko za zachodnią granicą Polski znajduje się kilkumilionowa aglomeracja, w której po prostu nie sposób się nudzić! Odkryjesz tu fascynujące zabytki i muzea, mnóstwo ciekawych sklepów, dobrych restauracji i miejsc, gdzie można się bawić. Przeczytaj, jak zorganizować weekend w Berlinie.

Berlin – jak najlepiej dojechać?

Do Berlina możemy wybrać się samolotem. W Berlinie funkcjonują dwa duże lotniska – Berlin Schönefeld i Tegel, gdzie bez problemy możemy dolecieć z większych miast w Polsce. Jest to jednak rozwiązanie dosyć drogie. Planując tanią, krótką wycieczkę, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie dojazd do Berlina busem. Podróż do Berlina z Polski nie jest bardzo długa ani męcząca, a różnica w cenie znaczna. Komfortowe busy do Berlina kursują regularnie z wielu miast w Polsce. To najlepszy sposób na dojazd do Berlina.

Berlin – noclegi

Baza noclegowa w Berlinie jest dobrze rozwinięta. W mieście znajdziemy zarówno ekskluzywne hotele dla najbardziej wymagających gości, jak i tanie pensjonaty i hostele. Nie musimy obawiać się korzystania z tańszych obiektów – najczęściej mimo skromnego wyposażenia są one czyste i zadbane.

Berlin – zwiedzanie

Berlin to miasto oferujące nieograniczone wręcz możliwości. Wyjeżdżając jedynie na weekend, z pewnością nie zobaczymy wszystkiego, co to miasto ma do zaoferowania. Z tego powodu warto wcześniej przemyśleć, na czym najbardziej nam zależy i co przede wszystkim chcemy zobaczyć. Bez wątpienia, będąc w Berlinie, warto zobaczyć miejsca, które stały się symbolem tego miasta – Bramę Brandenburską i budynek Reichstagu. Budynek niemieckiego parlamentu jest dostępny do zwiedzania, ale żeby tam wejść, trzeba najpierw stanąć w długiej kolejce po bilet. Zwiedzając Berlin powinniśmy również uwzględnić katedrę (Berliner Dom) i fragmenty muru Berlińskiego. Berlin to również fascynujące muzea. Warto odwiedzić chociażby Muzeum Historii Naturalnej czy Muzeum Pergamońskie. Jak było wspomniane, atrakcji w Berlinie jest tak dużo, że z pewnością nie będziemy się nudzić w tym mieście. Przed wyjazdem warto zorientować się, jakie wydarzenia będą odbywać się w mieście w czasie naszego pobytu. Wiele z nich może być bezpłatnych.

© Busy Mustang 2014 | Regulamin | Wykonanie: Getso.pl