Wyposażenie autokaru komfortem podróży

Droga Busem do NiemiecPrzewozy do Niemiec to obecnie najchętniej wybierany kierunek (oprócz Holandii), jaki obieramy (samotnie lub z rodzina) głównie w celach zarobkowych. W związku z tym, coraz częściej możemy spotkać firmy świadczące przewozy międzynarodowe, dzięki którym bez problemu możemy dojechać w miejsce docelowe. Biorąc pod uwagę fakt, że zarówno przewozy międzynarodowe, jak i sama podróż niekiedy  trwają nawet do kilkunastu godzin, wybór odpowiedniego przewoźnika staje się kluczowym elementem w planowaniu wyjazdu. Komfort podróży gwarantuje nam zatem odpowiednie wyposażenie pojazdu. Jeśli zatem chcecie wpisać w Google „przewozy do Niemiec” i wybrać pierwszego lepszego przewoźnika – stanowczo odradzamy. Możecie się niemiło rozczarować, a na ewentualnie zmiany będzie wtedy zdecydowanie za późno. Wybierajmy więc wyłącznie sprawdzone i profesjonalne firmy, takie jak chociażby Busy Mustang. Na co zatem zwracać uwagę, by nasza podróż była bezpieczna i komfortowa? O tym przeczytacie poniżej w naszym dzisiejszym artykule.

Odpowiednie wyposażenie autobusu 

Tak naprawdę istnieje siedem najważniejszych czynników, które są niezbędne dla każdej profesjonalnej firmy przewozowej. Jeśli Wasz przewoźnik spełnia wszelkie poniższe wymagania, możecie być spokojni, że podróż do miejsca docelowego upłynie Wam miło i przyjemnie.

Najważniejszym wyznacznikiem jest zawsze zawodowy kierowca. Każdy kierowca odpowiedzialny za przewóz międzynarodowy osób, zgodnie z prawem powinien posiadać kwalifikacje zgodne z Dyrektywą 2003/59/WE Parlamentu Europejskiego z dnia 15 lipca 2003 r, które dopuszczają go do pełnienia zawodu. Kierowca powinien także przejść rygorystyczną rekrutację pod względem umiejętności bezpiecznego prowadzenia pojazdów na długich dystansach oraz znakomitej obsługi klienta. Drugim, równie istotnym wyznacznikiem są nowoczesne busy. Im nowocześniejszy pojazd, tym większa pewność jego bezpieczeństwa. Wszystkie pojazdy bezwzględnie powinny mieć aktualne przeglądy. Pod względem bezpieczeństwa równie istotne są także sprawne i sprawdzane odpowiednio pasy bezpieczeństwa, które muszą być bezwzględnie zapięte w czasie jazdy przez wszystkich pasażerów. Ponad to, wszystkie dzieci do 12 roku życia i poniżej 150 cm wzrostu powinny podróżować w fotelikach samochodowych. 

Spójrzmy teraz na busy do Niemiec z perspektywy pasażera, dla którego istotne są przede wszystkim regulowane siedzenia. Busy powinny być wyposażone w odchylane fotele, dzięki czemu trwająca kilka godzin trasa nie będzie dla nas tak uciążliwa Dobrze byłoby, aby fotele mogły być również rozsuwane na boki, co zapewni więcej miejsca i wygody siedzącym obok siebie pasażerom. Jeśli już w temacie komfortu pasażerów jesteśmy, to należy wspomnieć o klimatyzacji, która staje się już obecnie standardem w wyposażeniu każdego pojazdu, zwłaszcza tych przeznaczonych bezpośrednio do przewozu osób na długich trasach. I na koniec ostatni element komfortu – toalety. Niezwykle istotne jest, by busy do Niemiec wyposażone były w nowoczesne toalety na pokładzie pojazdu. Dzięki temu oszczędzamy w czasie podróży czas na dodatkowe postoje. 

Bez względu na fakt, czy wybieramy busy do Niemiec, czy inne kierunki podróży, każdy pojazd ma wiele punktów do spełnienia, jeśli chce zostać dopuszczony do użytkowania przez profesjonalnego i odpowiedzialnego przewoźnika. Wybierajmy zatem jedynie odpowiedzialnie  i sprawdzone firmy przewozowe. W końcu to w ich ręce powierzamy swoje życie i bezpieczeństwo w czasie drogi.

© Busy Mustang 2014 | Regulamin | Wykonanie: Getso.pl