Zamki Holandii: Keukenhof Castle

Keukenhof-CastleW dzisiejszych czasach coraz częściej i chętniej podróżujemy. Tanie loty do wielu Europejskich krajów umożliwiają łatwy sposób na poznanie nowych miejsc.

Jednym z najczęściej odwiedzanych krajów jest Holandia, a w szczególności Amsterdam, który stanowi prawdziwą mekkę dla turystów. Jednak w przypadku kraju tulipanów, warto zwiedzić jeszcze kilka innych ciekawych atrakcji. Zamki w Holandii otaczają często piękne ogrody, które wyróżniają się na tle innych europejskich parków krajobrazowych. W dzisiejszym artykule przybliżmy informację na temat znajdującego się w Lisse – Keukenhof Castle.

Keukenhof Castle kilka słów na początek

Wielu turystów podkreśla, że zamek wiąże się wieloma ciekawymi historiami, które nadają temu miejscu wyjątkowy klimat. Interesująca jest sama nazwa zamku, która stanowi pochodną od nazwy Keukenduin, czyli ogródek kuchenny. Początkowo hodowano w nim zwierzynę, bydło, zioła oraz owoce, które stanowiły podstawowe wyżywienie w gospodarstwach domowych.

Zamek powstał w 1641 roku na polecenie Adriaen Maertensz Block, który był administratorem holenderskiej Kompanii Wschodnio-Indyjskiej (VOC). Warto wspomnieć, że zawiera szerokie zbiory mebli i portretów wybitnych malarzy z XVII wieku, takich jak na przykład Nicolaesa Maesa, który był uczniem Rembrandta.

Japońska porcelana, zdobione kominy na styl francuskiego architekta Daniëla Marota oraz niezwykłe Cuir de Cordoue, to z pewnością rzeczy, które warto zobaczyć.

Obecnie to świetnie usytuowana rezydencja, która znajduje się obok słynnych ogrodów Keukenhof.

Ogród Keukenhof

Wiele osób podkreśla piękno zamku, jednak największą popularnością cieszą się piękne ogrody, które odwiedzają setki turystów. Co ciekawe, mówi się, że w ciągu 64 lat ogród zobaczyło aż 50 milionów turystów z wszystkich zakątków świata!

Czas na liczby! Malowniczy ogród rozciąga się na obszarze ponad 32 hektarów, a co roku wiosną rozkwita w nim ponad 7 milionami kwiatów takich jak na przykład: tulipany, hiacynty, krokusy oraz narcyzy.

Przygotuj się na zwiedzanie

Nie sposób jest zwiedzić cały kompleks podczas jednej wizyty, dlatego warto wcześniej sprawdzić konkretne punkty na mapie ogrodu. W kolejkach po bilet do zamku stoi się nawet przez godzinę, dlatego najlepiej wybrać się do Keukenhof wczesnym rankiem, kiedy nie ma aż tylu turystów.

© Busy Mustang 2014 | Regulamin | Wykonanie: Getso.pl